• CELOSLOVENSKÉ KOLO BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY

• Celoslovenského kola Biologickej olympiády sa v školskom roku 2022/2023 zúčastnila žiačka 2.B triedy Valéria Srníková. Jej projekt o výskume morčiat, zaradený do projektovej časti katergórie B, bol celoštátnou komisou súťaže hodnotený veľmi pozitívne a Valéria Srníková sa stala úspešnou riešiteľkou celoslovenského kola Biologickej olympiády. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Poďakovanie patrí aj Mgr. Dávidovi Petrezsélovi za prípravu a odbornú pomoc.

• Spark - úspešná študentská akciová spoločnosť

• Študentská akciová spoločnosť Spark, ktorú založili začiatkom šk. roka študenti 4.B vyrábala a predávala voňavé sviečky na rôzne príležitosti. Počas celého roka študenti získavali praktické skúsenosti v reálnom podnikaní, so svojími výrobkami sa zúčastnili vianočných a remeselníckych trhov. Úspešne zhodnotili vklad svojich akcionárov a v máji uzavreli svoju činnosť likvidačným valným zhromaždením. Časť zisku, 60 €,  darovali útulku zvierat v Leviciach: Šťastný domov. Úprimne ďakujeme.

Celý projekt sa realizoval pod gestorstvom medzinárodnej organizácie Junior Achievement, od ktorej študenti v týchto dňoch dostali certifikáty za úspešné realizovanie študentskej firmy v rámci programu Aplikovaná ekonómia. Srdečne blahoželáme.

• NORWAY STUDY TOUR - OSLO

• Projekt s názvom Chrániš vodu, chrániš život v rámci Programu SK-Klima, ktorý sme zrealizovali z grantu Nórskeho finančného mechanizmu, s podporou štátneho rozpočtu SR a spolufinancovania NSK, prezentovali naši žiaci počas študijného pobytu Norway Study Tour v nórskom meste Oslo v dňoch 22. - 24.5.2023.

Súčasťou študijného pobytu bola návšteva nórskej školy SKI Turnhalle, interaktívna prehliadka klimatického domu Klimahuset, botanickej záhrady, múzeí, "výčba" v dažďových záhradách v meste Oslo a prehliadka vegetačnej strechy v rámci Vega Scene.

Najväčším prínosom tejto bilatelárnej aktivity bola výmena skúseností medzi slovenskými a nórskymi školami, získanie nových inšpirácií pre ďalšie projekty a príležitosť pochváliť sa našou novou záhradou.

Viac info: https://www.minzp.sk/eea/aktuality/bilateralna-aktivita-norway-educlima-study-tour-tesila-opat-obrovskemu-zaujmu.html?fbclid=IwAR3xX_VY78HMTwfSaNURsjj3Y2iXWfEdR33vEHzVt-wY06rNnihrmjei8K8

Ďakujeme EEA Grants, Bilatelárnemu fondu, MZP SR a NSK za príležitosť.