• ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

• Na základe odporúčaní MŠVVaŠ SR v zmysle Školského semaforu vydala riaditeľka Gymnázia, Mládežnícka 22, Šahy  v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 usmernenia pre zamestnancov Gymnázia, Mládežnícka 22, Šahy, zákonných zástupcov žiakov a žiakov školy o prijatých preventívnych opatreniach pre školský rok 2021/2022.

Usmernenia riaditeľky školy k preventívnym opatreniam počas prezenčného vzdelávania žiakov školy:

• dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy, ranný filter
          • dodržiavanie R O R - rúško, odstup, dezinfekcia rúk
          • dodržiavanie zvýšenej hygieny počas dňa - časté umývanie rúk, dezinfekcia priestorov školy
          • Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (EduPage) - po neprítomnosti žiaka v škole, príp. zamestnanca na pracovisku po 3 a viac  dňoch
          • Domáci Ag samotest - výsledok (EduPage) - po vykonaní samotestu žiaka testom, ktorý poskytla škola spravidla 2x týždenne (najmenej 1x za týždeň v nedeľu, príp. pred opätovným nástupom do školy)
          • informácia o tzv. úzkom kontakte - úzky kontakt je osoba, ktorá bola s pozitívne testovanou osobou na COVID-19 v čase 2 dni pred vykonaním testu
          • oznámenie o nariadenej karantény žiaka, zamestnanca, príp. osôb žijúcich v spoločnej domácnosti

Usmernenia sú vydané pre tzv. zelenú fázu a v prípade zmeny sa budú aktualizovať.

O všetkých zmenách budú zamestnanci školy, zákonní zástupcovia žiakov a žiaci informovaní prostredníctvom školského informačného systému EduPage a webového sídla školy.

UPOZORNENIE:

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov Gymnázia, Mládežnícka 22, Šahy.

Zamestnanci školy a žiaci sú povinní rešpektovať prijaté hygienicko-epidemiologické opatrenia v zmysle princípu R-O-R (rúško, odstup, dezinfekcia rúk).

V prípade neprítomnosti žiaka a zamestnanca školy, ktorá trvá 3 a viac dní, pričom sa do počtu dní rátajú aj víkendy a sviatky, je zákonný zástupca neplnoletého žiaka, príp. plnoletý žiak alebo zemestnanec školy povinný predložiť Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti prostredníctvom školského informačného systému EduPage.