• Deň európskych autorov

• Deň európskych autorov sa konal 25.3.2024. Bol to druhý ročník medzinárodnej oslavy európskej literatúry a podpory záujmu o čítanie pod záštitou Národnej agentúry Erasmus +.

Žiaci našej školy si pripravili rôznorodé zaujímavé a zábavné aktivity.

I.B - Hádaj, kto som? (opis literárnych postáv)

II.B - Popletené hádanky (Escape Room v knižnici)

III.B - Snehulienka v 8 jazykoch

IV.B - Tipni si, na akom si predstavení (divadelné scénky)

V.B - Kvíz z európskej literatúry, Čitáreň (aktívne čítanie), Záložka (nechaj odkaz v niekoho obľúbenej knihe), Preklad textu z/do anglického jazyka

Užili sme si tento deň zameraný na motiváciu mladých ľudí viac čítať. Európska komisia nás svojou výzvou inšpirovala zorganizovať zážitok spojenia kníh a vzdelávania a objavovať európsku literatúru v celej jej jazykovej a kultúrnej pestrosti.

• Uspeli sme v okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

• 21.marca 2024 sa v Leviciach konalo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovali tri žiačky. Všetky získali pódiové umiestnenia a dve postup do vyššieho kola súťaže.

Umiestnenie:

Bianka Hüvösová /3.B/ - 1.miesto (poézia)

Sára Silvia Dobosová/2.B/ - 2.miesto (próza)

Rita Bicskeyová /3.B/  - 3.miesto (poézia)

Dievčatám srdečne blahoželáme! Bianke a Sáre držíme palce v krajskom kole.

• Úspešné krajské kolo Biologickej olympiády

• Dňa 20.3.2024 a 21.3.2024 sa konalo krajské kolo Biologickej olympiády v Nitre. Naše žiačky sa zúčastnili olympiády v dvoch katergóriách. V kategórií A pre 3. a 4. ročník gymnázia reprezentovali našu školu Veronika Štefaneková a Rita Bicskeyová. Veronika obsadila 4.miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou a Rita skončila na vynikajúcom 3. mieste.

V kategórií B pre 1. a 2. ročník gymnázia sa zúčastnili Lara Šomlová a Eszter Horváth. Obe boli úspešnými riešiteľkami, Lara obsadila 4.miesto a Eszter sa umiestnila na vynikajúcom 3.mieste.

Gratulujeme k dosiahnutým úspechom a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• eTwinning projekt

• SLOVENSKO  - BELGICKO - GRÉCKO - POĽSKO - ŠPANIELSKO

Náš tretí medzinárodný eTwinning projekt prebieha v spolupráci žiakov II.B a žiakov Belgicka, Grécka, Poľska    a Španielska. Téma nášho projektu je veľmi kreatívna. Píšeme spoločne príbehy v anglickom jazyku.

Po skončení projektu vám umožníme nahliadnuť do nášho sveta magických príbehov.