• Aktivity projektu

•  Projekt sa bude realizovať prostredníctvom troch aktivít, ktorými dosiahneme stanovený cieľ projektu a to: skvalitniť stredoškolské vzdelávanie na našom bilingválnom Gymnáziu v Šahách prostredníctvom aktivít projektu, čím prispejeme k zlepšeniu kvality a inovácie výchovno-vzdelávacieho procesu, zlepšeniu študijných výsledkov našich študentov najmä v oblasti čitateľskej a prírodovednej gramotnosti.

Tri hlavné aktivity projektu:

Názov I. aktivity: „Extra hodiny“ a „Exkurzie“

Realizácia aktivity 1:

V priebehu realizácie projektu boli do Školského vzdelávacieho programu zavedené tzv. extra hodiny - environmentálna výchova a finančná gramotosť. Extra  hodiny boli zavedené v 1. a 5. ročníku, pričom ich hlavným cieľom je zlepšenie študijných výsledkov žiakov a zvýšenie gramotnsotí v oblasti evironmentálnej výchovy a finančných a podnikateľských zručností.  Implementáciou projektu dochádza k inováciám vzdelávacieho obsahu, foriem a metód vyučovania. Súčasťou vzdelávacích metód je pozorovanie, projektové vyučovanie, empirická skúsenosť - najmä pri vedení vlastnej študentskej firmy, ktorá slúži na aplikáciu získaných vedomostí počas extra hodín zameraných na finančnú gramotnosť.

Názov II. aktivity: „Pedagogické kluby“ a „Vzdelávanie pedagogických pracovníkov“

Realizácia aktivity 2:

Vzdelávanie pedagogických zamestancov a vytvorenie dvoch pedagogických klubov vedie pedagogických zamestnancov k zvýšeniu profesijných kompetencií, ale najmä ku kooperácii v procese vzdelávania. Pravidelným pôsobením Klubu čitateľskej gramotnosti a Prírodovedného klubu sa zlepšuje kooperácia zamestnancov pri vyučovacom procese, prehlbujú sa medzipredmetové vzťahy, efektívnejšie sa využíva výmena skúseností. Pedagogické kluby sa stretávajú dvakrát do mesiaca, témou stretnutí klubov sú aktuálne výchovno-vzdelávacie problémy s dôrazom na zvýšenie čitateľskej gramotnosti vo vzdelávacej oblasti Jazyk a komunikácia a vo vzdelávacích oblastiach Človek a príroda, Matematika a práca s informáciami.

Názov III. aktivity: „Riadenie a koordinácia projektu“

Aktivity sa budú realizovať v priebehu nasledovného obdobia:

Začiatok realizácie hlavných aktivít: 09/2019

Ukončenie realizácie hlavných aktivít: 11/2022