Navigácia

Voľné pracovné miesta

Naše aktivity

Prebehli u nás tieto zaujímavé aktivity:

   
25.-26. 9. 2014 Ipeľský pohár2014
25.9.2014    Obíďtrinástukomnatu
7.3.2014 XI. ročník volejbalového turnaja o Pohár primátora mesta Šahy

12.2.2014

Úspechy šahanských gymnazistov na krajských kolách súťaží
2013/2014  Oslavujeme 100. výročie založenia gymnázia
12.12.2013 Deň inovatívneho vyučovania
5.12.2013 MO Levice v stolnom tenise chlapcov SŠ
5.12.2013 Literárna Senica Ladislava Novomeského 2013
09. - 11.2013 Záložka do knihy
14.11.2013 Výcvik aktivistov: “Peer programu v strednej škole“
22.10.2013 Priateľské šachové stretnutie
16.11.2012 Medzinárodný deň študentov
24.10.2012 Burza informácií v Leviciach
22.10.2012

Medzinárodný deň školských knižníc

11.10.2012 Návšteva divadelného predstavenia
9.10.2012 „Gymnazisti na prieskume“
24.4.2012 Posolstvo hrám XXX. Olympiády - Londýn 2012
apríl 2012 Deň Zeme
22. 3. 2012 Deň vody
2. 3. 2012 IX. ročník volejbalového turmaja o Pohár primátora mesta
11. 2. 2012 XII. Reprezentačný ples Gymnázia v Šahách
7. 2. 2012 Deň otvorených dní na Gymnáziu v Šahách

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ciara

Obíď trinástu komnatu

   Táto veta by mohla byť neoficiálnym heslom protidrogového koncertu, ktorého sa dňa 25.9.2014 zúčastnili študenti Gymnázia v Šahách, ale aj ďalších šahanských škôl.

   Trinásta komnata , to nie je názov ďalšej časti Harryho Pottera. V jeho dobe by tomu hovorili nebezpečenstvá čiernej mágie, dnes tomu vravíme závislosť. Koncert bol zameraný na tú pomyselnú trinástu komnatu, ktorá láka zakázaným ovocím.

   O zakázaných veciach, drogách, čiže trinástej komnate, nám prišli povedať, či zahrať spevák skupiny AYA Boris Lettrich, gitarista a zakladajúci člen skupiny Mário Tománek, basgitarista Michal Bukviš a bubeník, hrajúci v skupine Tomáša Bezdedu, Peter Mihál.

   O príjemné dopoludnie sa postarali členovia skupiny s rockovými piesňami s poučnými textami o živote, o správne voľbe, o tom, ako sa zachovať v spoločnosti rovesníkov. Boris Lettrich hovoril o piatich komnatách nášho života: o rodine, priateľstve, umení a kultúre, o športe a o dobre. Zvyšných sedem komnát má pre človeka taký význam, aký si ho vytvorí sám vďaka prvým piatim komnatám.

   Reakcia študentov bola rôzna. Zistili sme, že sú dôležitejšie a lepšie veci v živote. Zistili sme, že záleží len na nás, či bude život lepší a tento svet krajší. Či odolať, alebo nie, či si zachovať vlastnú tvár, alebo sa opičiť po kamošoch z partie, to je len na nás, tak ako znel text poslednej piesne: „Život máš len jeden“, treba si ho vážiť a vyhýbať sa tým zlým „trinástym komnatám“, ktoré nás vo väčšine prípadov stiahnu až na dno.

   Tento koncert od umeleckej spoločnosti LETart nebol prvý, ktorého sa naša škola zúčastnila. Výchovné koncerty takéhoto charakteru majú jasný zmysel. Občas sa stane, že vstúpime na nesprávnu cestu a jediná možnosť, ako sa z nej dostať, je pripomenúť si, čo všetko nám ponúka tento svet, čo nám dáva a povedať si, že nikdy nie sme tak hlboko, aby sme sa nedostali z toho von. Výchovný koncert nám to môže povedať a ten, čo sa drží statočne a kráča po správnej ceste, sa utvrdí v myšlienke, že jeho  činy sú správne  a kráča ďalej ráznym krokom.

 

Nikoleta Szedlárová, Lucia Tomková, Angelika Bieliková – študentky 3. a 4. ročníka Gymnázia v Šahách.

                                                                                               hore

ciara

Ipeľský pohár 2014

   Gymnázium v Šahách v spolupráci s mestom Šahy usporiadalo 25.-26. septembra už 42.ročník Ipeľského pohára vo volejbale dievčat a chlapcov. Turnaja sa tradične zúčastnili okrem šahanských stredných škôl aj naše družobné školy Gymnázium F. Palackého Valašské Meziřičí a Gymnázium A.Sládkoviča z Krupiny.

   Prvý deň turnaja si v telocvični gymnázia zmerali sily chlapčenské družstvá. Po vyrovna- ných, kvalitných výkonoch a športovom nasadení sa zrodil nasledovný výsledok:

1.GAS Krupina,

2. Gymnázium Šahy,

3. Gymnázium s VJM Šahy,

4. SOŠ Šahy,

5. KSŠ F. Fegyvernekiho Šahy.

   Ceny a diplomy pre víťazov odovzdali riaditeľka šahanského gymnázia PhDr. Tatiana Wenclová a zástupca primátora mesta Šahy Ing. Tomás Baráti.

   Na druhý deň bol na programe futbal chlapcov a volejbal dievčat. Zápolenie na štadióne FK Slovan Šahy začalo slávnostnými príhovormi riaditeliek oboch gymnázií, viceprimátora mesta a predsedu olympijského klubu Alojza Szokolyho v Šahách F. Révész. Potom sa dievčatá presunuli do telocvične gymnázia, kde vo volejbalových zápasoch prevýšili výkon chlapcov z predošlého dňa. V telocvični vládla ozajstná športová atmosféra a vrámci fair play povzbudzovali svoje družstvá.  Poradie turnaja bolo nasledovné:

1. GAS Krupina ,

2. GFP Val. Meziřičí ,

3.  Gymnázium s VJM Šahy,

4. Gymnázium Šahy,

5. SOŠ Šahy,

6. KSŠ F. Fegyvernekiho.

Väčšinu zápasov k spokojnosti všetkých rozhodovali Henrieta Urblíková a Tomáš Števčat.   sa teraz tešíme na 43. ročník Ipeľského pohára.

                                                                       Mgr. G. Szikora                             hore

ciara

XI. ročník volejbalového turnaja o Pohár primátora mesta Šahy

Gymnázium v Šahách v spolupráci s mestom Šahy usporiadalo dňa 7. marca už XI. ročník volejbalového turnaja zamestnancov a priateľov šahanských škôl o Pohár primátora mesta Šahy. V telocvični gymnázia účastníkov a hostí privítala riaditeľka školy PhDr. Tatiana Wenclová. Podujatie oficiálne otvoril viceprimátor Mgr. Tomáš Baráti, ktorý poprial všetkým hráčom veľa úspechov divákom kvalitné športové zážitky.

Osem pozvaných družstiev bolo rozlosovaných do 2 skupín, kde sa hralo systémom každý s každým podľa platných pravidiel volejbalu. Podľa umiestnenia v skupinách sa potom hralo o konečné poradie. Vďaka vyrovnaným zápasom turnaj trval do neskorých večerných hodín. Napokon sa zrodil nasledovný výsledok:

1. miesto – Absolventi gymnázia

2. miesto – SOŠ Šahy

3. miesto – Gymnázium a obchodná akadémia Krupina

4. miesto – Mestský úrad Šahy

5. miesto – Gymnáziá Šahy

6. miesto – ZRŠ pri Gymnáziu Šahy

7. miesto – OU internátne Šahy

8. miesto – Výber základných škôl

Víťazný tím hral v zložení: Edina Deáková, Ing. Mária Jaďuďová, Nikoleta Jakabová, Ing. Július Antalfi, Radoslav Fašang, Alexander Harna ml., JUDr. Milan Kyseľ, Ladislav Lacko.

Zápasy rozhodovali: Henrieta Urblíková, Ing. Slavomír Galčík, Ladislav Gáspár, Alexander Harna ml., Mgr. Ľudovít Holman, Tomáš Števčat.

Diplomy a vecné ceny odovzdali riaditeľka gymnázia PhDr. Tatiana Wenclová a PaeDr. Angelika Révész – vedúca odboru školstva, kultúry, mládeže a športu MsÚ Šahy. Po vyhodnotení turnaja sa v školskej jedálni podávala chutná večera, ktorú pripravili kuchárky usporiadajúcej školy. Hráči a ostatní aktéri potom ešte dlho analyzovali zápasy a vymieňali si skúsenosti. Tí, ktorým zostali sily, si nakoniec aj zatancovali. Všetci prítomní sa zhodli, že to bola vydarená akcia a že sa zúčastnia aj XII. Ročníka.

Mgr. G. Szikora hore

ciara

Úspechy šahanských gymnazistov na krajských kolách súťaží

Ešte v januári Gymnázium Šahy z poverenia OÚ v Nitre zorganizovalo školské majstrovstvá obvodu Šahy v stolnom tenise žiakov stredných škôl, kde sa našim žiakom podarilo poraziť ostatné šahanské SŠ. Ako víťazi tohto základného kola sme zabezpečili aj organizáciu okresného kola. Do našej telocvične prišli štyria víťazi obvodných kôl. Naši chlapci ani tu nenašli premožiteľa a hladko víťazili pred KSŠ Gymn. Sv. Vincenta de Paul, tretí skončili žiaci z Gymnázia Andreja Vrábla Levice a štvrtý SOŠ technická Tlmače. Družstvo v zložení Benjamín Páterek, Dominik Belica, Andrej Hrabský a Zoltán Mintál postúpilo na majstrovstvá kraja do Nitry, ktoré sa konali dňa 12. februára 2014 v stolnotenisovej hale Športového gymnázia. V skupine sme postupne porazili zástupcov Topoľčianskeho, Šalianskeho a Novozámockého okresu. V semifinále vo veľkom boji si naši chlapci poradili aj s hráčmi gymnázia zo Zlatých Moraviec. Postúpili sme tak do veľkého finále proti domácim stolným tenistom. Aj keď sme bojovali statočne, nestačilo to na kvalitu domáceho družstva. V Nitre na Športovom gymnáziu je centrum olympijskej prípravy v stolnom tenise a proti nám nastúpili reprezentanti Slovenska. Domáci tím nás zdolal ale gymnazistom gratulujeme ku krásnemu druhému miestu.

Ďalšie úspechy sme dosiahli v jazykových olympiádach. Naša žiačka Nikoleta Szedlárová sa dňa 7. februára 2014 zúčastnila krajského kola olympiády v slovenskom jazyku v Nových Zámkoch. V jej kategórii štartovalo 32 žiakov. Po písomnej časti súťaže na ústnu zavolali už len desiatich najlepších. Na našu veľkú radosť bola medzi nimi aj naša Niki. Na koniec obsadila 3. miesto a pri vyhlásení výsledkov dostala diplom a vecnú cenu. Dňa 13. februára v Nitre sa konalo krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku, kde sme tiež mali svoje zastúpenie. V silnej konkurencii Viktor Jamil Salaima si vybojoval pekné 4. miesto. Obidvom blahoželáme.

Mgr. G. Szikora hore

ciara

Deň ako každý iný?

12. 12. 2013 – deň ako každý iný a predsa odlišný. Na Gymnáziu v Šahách bol nezvyčajný. Otvorili sa dvere všetkým uchádzačom, ktorí by chceli študovať na našej škole. Iný bol aj svojím začiatkom – život v škole začal až o jedenástej hodine (potešenie na strane všetkých študentov) a iný aj formou vyučovania - tiež pozitívne (podľa ohlasov).

V čom teda spočívala tá iná forma vyučovania? Záviselo to od jednotlivých vyučovacích predmetov. Hodiny boli netradičné, pretože boli spestrené zaujímavými a zábavnými aktivitami, pri ktorých sa žiaci mohli nielen zabaviť, ale dozvedieť sa aj niečo zaujímavé. Do aktivít sa mohli zapojiť aj návštevníci základných škôl. Srdečne boli vítaní aj rodičia.

Na hodine biológie sme sa dozvedeli, aká dôležitá je zeleninová záhrada a návštevníci sa mohli oboznámiť s projektom Zelená škola, do ktorej je naša škola aktívne zapojená. Hodina informatiky bola zaujímavá najmä pre chlapcov. Žiaci mali možnosť vyskúšať si naprogramovanie skutočného robota na vykonanie rôznych pohybov. Hostia si mohli precvičiť svoju logiku na matematike rôznymi zábavnými príkladmi. Na hodine umenia a kultúry si vyskúšali svoju trpezlivosť a zmysel pre krásu, či estetické cítenie a vytvárali pohľadnice s vianočnými motívmi pre svojich blízkych. Ovládanie cudzích jazykov je súčasťou funkčnej gramotnosti. Hodina anglického jazyka bola zaujímavá tým, že žiaci počúvali anglické piesne, a potom mali vyjadriť graficky to, čo počuli. Nemčinu si mohli zopakovať pomocou hier, ako je napríklad Obesenec – hádanie slova pomocou písmen. Spoznávanie nových krajín zábavnou formou prostredníctvom dovolenkových destinácií bolo cieľom geografie.

O skvelé ukončenie úspešného dňa sa postaralo Túlavé divadlo a ich divadelné predstavenie Hamlet alebo Nález lebky. Členovia tohto netradičného divadelného súboru nám priblížili klasického Hamleta v novodobom prevedení. Najznámejšia a najhranejšia produkcia Túlavého divadla zožala veľký úspech nielen u našich žiakov, ale aj u hostí. Divácke reakcie boli toho jasným dôkazom. Hľadisko nedočkavo hltalo každú scénu a reagovalo výbuchmi smiechu.

Tento deň je dôkazom toho, že vyučovanie nemusí byť iba nudné sedenie v laviciach, ale učiť sa môžeme aj inak – zábavou.

Karin Dénesová, Kristína Bartóková, Anna Mihalovicová – študentky 4. ročníka hore

ciara

MO Levice v stolnom tenise chlapcov SŠ na pôde nášho gymnázia

Dňa 5. 12. 2013 sme na pôde nášho gymnázia v spolupráci s OÚ Nitra zorganizovali MO Levice v stolnom tenise chlapcov SŠ. Súťažné družstvá zohrali hrali s plným nasadením a nasledovným výsledkom:

1. Gymnázium Šahy
2. KSŠ sv. Vincenta de Paul Levice

3. SOŠ-technická Tlmače
4. Gymnázium A. Vrábla Levice

Víťazné družstvo hralo v zložení:

1. Benjamín Páterek
2. Dominik Belica

3. Andrej Hrabský
4. Zoltán Mintál

Mgr. Gabriel Szikora hore

ciara

V tomto školskom roku 2013/2014 oslavujeme 100. výročie založenia gymnázia. Uskutočnilo sa množstvo podujatí, pozrite si fotodokumentáciu.

ciara

Literárna Senica Ladislava Novomeského 2013

V tomto školskom roku bol vyhlásený XXVII. ročník autorskej súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského 2013. Projekt je realizovaný s finančnou podporou mesta Senica a Ministerstvom kultúry Slovenskej republiky. Do tejto súťaže sa prihlásila aj žiačka 3. ročníka nášho gymnázia, Angelika Bieliková, svojím fanfiction príbehom. V II. kategórii – v próze získala 3. miesto. Vyhodnotenie súťaže a prevzatie ocenenia sa uskutoční 5. decembra 2013 v Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici. Súčasťou vyhodnotenia XXVII. ročníka sú aj rozborové semináre súťažných prác.

K dosiahnutému výsledku blahoželáme, prajeme veľa tvorivých nápadov a bohatú fantáziu pri písaní ďalších príbehov.

PhDr. Eva Fajčíková hore

ciara

2. ročník celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy

V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Akcia prebiehala v mesiacoch september – október. Úlohou žiakov bolo vytvoriť zaujímavé záložky a poslať ich udelenej partnerskej škole. Do tohto projektu sa zapojilo 16 žiakov. Vytvorili veľmi pekné a zaujímavé záložky s motívom storočnice nášho gymnázia. Našou partnerskou školou bolo Gymnázium v Michalovciach.

S našimi študentmi sme sa rozhodli poslať tejto škole nielen záložky, ale aj čo - to o našom meste a našom gymnáziu. Keďže naši žiaci majú aj predmet Projektové zručnosti, poslali sme im aj prezentáciu o našom meste - sú to práce dvoch žiačok spojené do jednej prezentácie. Pripojili sme k nej aj sprievodný text. Okrem toho niektorí účastníci tohto projektu napísali o sebe krátku informáciu, pripojili e-mailové alebo facebookové adresy s nádejou, že sa "stretnú" na internete a nadviažu nové priateľstvá.

Dovolili sme si poslať aj čerstvú ročenku nášho gymnázia, ktoré v októbri oslávilo sto rokov svojej existencie.

Po skontaktovaní sa s michalovskou školou sme dostali od žiakov tiež pekné záložky spolu so sprievodným listom, v ktorom sa nám poďakovali za krásne výtvory a pamätnicu našej školy. Vyjadrili radosť a vieru, že sa nám budú páčiť a potešia i poslúžia pri čítaní obľúbených kníh. Dozvedeli sme sa, že je to „mladá škola“ v porovnaní s tou našou, keďže okrem záložiek nám poslali aj svoju pamätnicu, ktorá vyšla pri príležitosti 20. výročia založenia Gymnázia v Michalovciach.

Dúfame, že aj keď vzdialenosť našich škôl je veľká, mladí ľudia si k sebe cestu nájdu.

PhDr. Eva Fajčíková hore

ciara

Výcvik aktivistov: “Peer programu v strednej škole“:

Drogová závislosť je problém, ktorý na Slovensku ohrozuje hlavne mladých ľudí. Výsledky výskumov preukázali na to, že za zvlášť rizikovú skupinu treba považovať najmä študentov stredných škôl, hlavne chlapcov. Pre nich alkohol, fajčenie a ako i gamblerstvo, ktoré toleruje aj naša spoločnosť, určite nie sú neznámymi pojmami. Nejeden z nich má vlastné skúsenosti nielen s legálnymi, ale žiaľ aj s nelegálnymi drogami. Študent gymnázia, ktorý má jasne stanovené ciele a predstavu o svojej budúcnosti, si vie ľahko spočítať, či sú drogy prínosom alebo práve naopak.

NR SR v roku 1995 prijala Národný program boja proti drogám, v ktorom sú rozpracované aj úlohy pre rezort školstva. Na všetkých školách začali vykonávať svoju činnosť z radu pedagógov aj koordinátori prevencie. Ich úlohou je koordinovať preventívne aktivity, zabezpečovať informovanosť a spoluprácu s pedagógmi v otázkach prevencie a o možnostiach využiť pomoc poradenských a iných odborných inštitúcií. Identifikovať rizikové skupiny a zabezpečiť odbornú pomoc ohrozeným žiakom, poskytovať výchovné konzultácie žiakom, iniciovať prednášky, dialógy a debaty medzi žiakmi o zdravom spôsobe života!

V rámci Svetového týždňa boja proti drogám naša škola v spolupráci s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie dňa 14. novembra 2013 zorganizovala základný výcvik rovesníckych aktivistov: “Peer programu v strednej škole“. Výcvikový seminár viedli odborné zamestnankyne CPPPP v Leviciach Mgr. Romana Paulovičová a Mgr. Viera Matulová. Jedenásti Peer aktivisti K. Csajková, E. Csutorová, D. Dobošová, N. Gáspárová, V. Makraiová, M. Dung Tranová, L. Tomková, N. Szedlárová, D. Gál, V. Salaima, N. Sršeň sú po školení pozitívne identifikovanými vzormi pre spolužiakov. Svojou osobnou zainteresovanosťou, s osvojenými sociálnymi a komunikačnými zručnosťami budú aktívne nápomocní v šírení myšlienok zdravého spôsobu života medzi spolužiakmi.

Podľa žiakov si každý z nich vzal z akcie niečo poučné. Sľúbili, že podporia našu snahu cielene a koncepčne sa starať o budúcnosť mladej generácie.

Mgr. Gabriel Szikora hore

ciara

V rámci osláv 100. výročia založenia Gymnázia v Šahách sa dňa 22.10.2013 uskutočnilo priateľské šachové stretnutie medzi žiakmi Gymnázia v Šahách a žiakmi Katolíckej spojenej školy v Šahách.

Po veľmi zaujímavých a hodnotných šachových partiách bol výsledok:

11,5 : 4,5 v prospech Gymnázia Šahy.

Výsledky na jednotlivých šachovniciach:

1. šachovnica K. Győrik - O. Orlay 1 : 1

2. šachovnica T. Polák - V. Bučko 2 : 0

3. šachovnica A. Vincze - E. Villant 1,5:0,5

4. šachovnica R. Bratinka - G. Villant 1 : 1

5. šachovnica F. Králik - A. Virág 2 : 0

6. šachovnica N. Ozorák - P. Bučko 1 : 1

7. šachovnica D. Geregai - L. Molnár 1 : 1

8. šachovnica B. Páterek - G. Guglis 2 : 0

Po skončení priateľského zápasu nasledovala šachová simultánka.

Skúsení šachisti : p. T. Somlo, p. D. Weis st. a p. T. Imre hrali jednotlivo proti ôsmym súperom.

Zo študentov sa podarilo zvíťaziť len V. Bučkovi a remízu uhral náš bývalý študent a šachista p. Š. Somlo.

Všetky ostatné partie skončili víťazstvom „starších a skúsenejších“. Priaznivci a nadšenci pre šach strávili v tento deň jedno príjemné dopoludnie.

Mgr. J. Budinský hore

ciara

Medzinárodný deň študentov

16.11.2012 sme oslavovali Medzinárodný deň študentov.
* Najprv sme si zašportovali pri turnaji študentov jednotlivých tried vo vybíjanej, vyhralo A-družstvo sexty.
* O 9:30 sme si pripomenuli históriu 17. novembra z roku 1939 a z roku 1989. Prezentáciu pripravili a predniesli študenti 1. ročníka.
* Po krátkej prestávke o 10:30 začala beseda s poslancom NR SR P. Abrhanom a politickým analytikom J. Baránkom o aktuálnych otázkach súčasného života u nás. Beseda sa študentom páčila, bola živá a veľmi zaujímavá.

RNDr. Alena Korcsoková hore

ciara

Burza informácií v Leviciach

Ako každý rok, naša škola sa 24.10.2012 prezentovala na burze informácií stredných škôl v Leviciach. Tento školský rok nás za študentov reprezentovali Katka Šťastná a Andrej Hrabský, naši prváci.

Mgr. Ivona Kosová, výchovný poradca hore

ciara

f „SÚŤAŽ O NAJZAUJÍMAVEJŠIE PODUJATIE ŠKOLSKEJ KNIŽNICE“ K MEDZINÁRODNÉMU DŇU ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC NA GYMNÁZIU, MLÁDEŽNÍCKA 22, ŠAHY

Dňa 22. 10. 2012 sa na Gymnáziu, Mládežnícka 22, Šahy uskutočnilo podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Cieľom súťaže bolo zábavnou formou práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, k poznávaniu nového.

Podujatie pripravili žiaci oktávy pod vedením vyučujúcej slovenského jazyka a literatúry PhDr. Evy Fajčíkovej. Vo svojom vystúpení sa držali tohoročnej témy: Kľúč k minulosti, prítomnosti a budúcnosti.

Akciu predstavovali tri zinscenované súdne procesy. Každý súdny proces evokoval jedno literárne dielo, v ktorom boli zašifrované postavy a časť deja.

Účinkujúci premenovali postavy, ale zároveň vystihli ich charakter, zakomponovali pôvodné dejové línie do nového príbehu, pričom sa snažili využiť prvky, ktoré by prítomným pomohli identifikovať pôvodných hrdinov a napokon transformovali text do podoby súdneho procesu.

Po „súdnych procesoch“ nasledoval krátky rozhovor s otázkami pre žiakov, či dokázali zistiť, o ktoré dielo ide, ktoré postavy tam vystupovali, kto je autorom spomínaných diel, zároveň mali vlastnými slovami zreprodukovať pôvodnú časť deja, ktorá bola zašifrovaná.

Riešenie nebolo ľahké, nakoľko účinkujúcim sa podarilo zmiasť poslucháčov – žiakov, ale spoločnými silami dospeli k správnemu záveru. Odozva na takéto podujatie bola pozitívna. Žiaci sa zhodli na tom, že zábavnou formou si lepšie zapamätajú nové informácie. Účinkujúci si zároveň precvičili ústny prejav, uplatnili vedomosti z rečníckeho štýlu v praxi a tieto skúsenosti určite využijú pri svojich odpovediach na maturitnej skúške.

PhDr. Eva Fajčíková hore

ciara

Návšteva divadelného predstavenia

Dňa 11. 10. 2012 mali naši študenti možnosť navštíviť divadelné predstavenie Peter Black v anglickom jazyku. V humorne ladenom príbehu sa mali možnosť zamyslieť nad skutočnými hodnotami v živote človeka, ako je priateľstvo, láska, domov. Hlavný hrdina príbehu tieto istoty v jednu chvíľu stráca a neskôr znovu postupne získava. Veríme že myšlienky príbehu, ako prekonávať prekážky, nevzdávať sa, keď sa zdá všetko stratené, budú sprevádzať aj našich študentov.

Mgr. Ivona Kosová hore

ciara

„Gymnazisti na prieskume“

Dňa 9. októbra 2012 sa 34 našich študentov vybralo do Bratislavy na veľtrh vysokých škôl AKADÉMIA a VAPAC. Horlivo zbierali informácie, o štúdiu u nás aj v zahraničí. Niektorí si práve tu vybrali svoju vysnívanú univerzitu. Živá diskusia o možnostiach štúdia, príjmacích pohovoroch, študijných predpokladoch a ďalších dôležitých informáciách pokračovala aj cestou domov v autobuse. Teraz už len veľa chuti do učenia!

Mgr. Ivona Kosová, výchovný poradca hore

ciara

Posolstvo hrám XXX. Olympiády - Londýn 2012

Dňa 24. apríla 2012 sme so cťou na pôde nášho mesta a našej školy privítali olympijskú štafetu a olympijský oheň. V rámci tejto štafety sa v audiovizuálnej miestnosti Gymnázia v Šahách uskutočnila beseda s olympionikmi z Banskej Bystrice. Študenti o besedu prejavili veľký záujem a zaplnili celú sálu. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií z profesionálneho i súkromného života Evy Murkovej a Martina Vrábla. Olympionici pobavili prítomných aj vtipnými príhodami, s ktorými sa stretli počas svojej kariéry.

Držiteľka slovenského rekordu v skoku do diaľky p. Murková odkázala mladej generácii, že: "Treba mať vytrvalosť a vieru v seba, treba veriť, že všetko dokážeme a dokázať to za každú cenu. Kde niet vôle, niet ani cesty."

Dúfame, že odkazy našich úspešných olympionikov si žiaci zoberú k srdcu.

Mgr. Gabriel Szikora hore

ciara

Žiaci kvarty sa zúčastnili v apríli celoštátnej akcie Vyčistime si Slovensko, ktorú organizovalo Ministerstvo životného prostredia ku Dňu Zeme. Vybrali si lokalitu Kalvária, kde nazbierali 10 vriec odpadu. Pozrite si galériu.

Mgr. Renáta Uhlárová hore

ciara

Dňa 22. 3. 2012 sa v meste uskutočnili oslavy Dňa vody. Zúčastnili sa aj žiaci našej školy: Mohli si prezrieť rôzne technické vymoženosti, ktorými disponujú Vodohospodárske služby, zoznámiť sa s prevádzkou strojov, technológiami úpravy okolia vodných tokov, ale napríklad aj spôsobom vŕtania vodovodných potrubí. Súčasťou podujatia bola tiež súťaž výtvarných a literárnych prác, v ktorej žiačky kvinty Veronika Képešová a Mária Charvátová získali ocenenie.

Mgr. Renáta Uhlárová hore

ciara

Tradícia pokračuje

Gymnázium v Šahách v spolupráci s mestom Šahy dňa 2. marca 2012 usporiadalo už IX. ročník volejbalového turnaja zamestnancov a priateľov šahanských škôl o Pohár primátora mesta.

Volejbal: súťažiaci Podujatie oficiálne otvoril primátor mesta Ing. Ján Lőwy, ktorý poprial všetkým účastníkom veľa šťastia a športových zážitkov. Osem pozvaných družstiev bolo rozlosovaných do dvoch skupín, kde sa hralo systémom „každý s každým“. Podľa umiestnenia v skupinách sa hralo potom o konečné umiestnenie. Večer po volejbalovom maratóne sa zrodil takýto výsledok:

1. miesto: Absolventi gymnázia,
2 miesto: SOŠ Šahy,
3 miesto: OUI Šahy,
4. miesto: ZRŠ pri Gymnáziu Šahy,
5. miesto: Mestský úrad Šahy,
6. miesto: Gymnázium Krupina,
7. miesto: Gymnáziá mesta Šahy,
8. miesto: Výber šahanských ZŠ.

Volejba: víťazi Víťazné družstvo hralo v zložení: Edina Deáková, Ing. Mária Jaďuďová, Ing. Július Antalfi, Radoslav Fašang, Andrej Jaďuď, Alexander Harna mladší, Attilla Kürthy a JuDr. Milan Kyseľ.

Väčšinu zápasov v spokojnosti všetkých rozhodovali: Mgr. Štefan Spanyár, Mgr. František Révesz, vypomáhali im Henrieta Urblíková, Mgr. Ľudovít Holman a Mgr. Tibor Csáky.

Diplomy a vecné ceny odovzdali riaditeľka gymnázia PhDr. Tatiana Wenclová a PaeDr. Angelika Révész, vedúca Odboru školstva, kultúry a športu pri MsÚ Šahy.

Po vyhodnotení súťaže sa v školskej jedálni gymnázia podávala chutná večera, ktorú pripravili kuchárky našej školy. Hráči i ostatní aktéri potom ešte dlho rozoberali priebeh zápasov a vymieňali si skúsenosti. Všetci sa dohodli, že sa zúčastnia ďalšieho, jubilejného X. ročníka turnaja.

Mgr. Gabriel Szikora hore

ciara

Ples11. februára 2012 sa konal XII. Reprezentačný ples Gymnázia v Šahách, na ktorom sa dobre zabávali rodičia, učitelia a hostia nášho gymnázia. Peňažný výťažok z plesu bude využitý pre našich žiakov. hore

ciara

DOD7. februára 2012 v doobedňajších hodinách sa brány našej školy otvorili pre deviatakov z okolitých základných škôl. V tento deň mali možnosť nahliadnuť do „kuchyne“, kde sa „varia“ vedomosti. Naši učitelia, výchovný poradca či pani riaditeľka im ochotne odpovedali na otázky ohľadom štúdia a života na našej škole. Veríme, že niektorí z nich sa budúci školský rok stanú študentami našej školy… hore

ciara

Novinky

Kontakt

  • Gymnázium, Mládežnícka 22, Šahy
    Mládežnícka 22, 936 01 Šahy
  • +421 x 036 741 0910

Fotogaléria