• Stretnutie junior ambasádorov @AmbasadorskeSkoly EP

• V rámci vzdelávacieho programu EPAS pracujeme na aktivitách o fungovaní EU, o dianí v Únii a o postavení Slovenska v Európskej únii. Tím dobrovoľníkov z radov žiakov i učiteľov (junior a senior ambasádori) pripravuje aktivity pre svojich spolužiakov i žiakov základných a materských škôl. Do programu sa dobroboľne zapojilo 50% žiakov školy! :-)

• Ambasádorská škola EP

• Od septembra 2017 sme sa zapojili do vzdelávacieho programu EPAS - Ambasádorská škola Európskeho parlamentu @AmbasadorskeSkoly EP. Cieľom programu je zvýšiť záujem mladých ľudí o EU,  podnietiť záujem študentov o dianie v EU.

Jednou z aktivít projektu bolo vzdelávacie stretnutie s PhDr. Kálmánom Petőczom - bývalým veľvyslancom SR pri OSN v Ženeve. Témou stretnutia boli ľudské práva a extrémizmus na južnom Slovensku.

• Úspešne v KK OAJ

• Žiak 2.B Zoltán Raffay sa dnes zúčastnil krajského kola Olympiády v anglickom jazyku v Nitre. V náročnej jazykovej úrovni C1 sa umiestnil na 5. mieste. Gratulujeme k vynikajúcemu výsledku a ďakujeme za reprezetnáciu školy.

• Úspech v KK ONJ

• Po víťazstve v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku nás žiak 2.B Zoltán Raffay reprezentoval v krajskom kole ONJ v Nitre. V silnej konkurencii početne obsadenej kategórie 2A sa umiestnil na 5. mieste. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 18.januára 2018 sme sa zúčastnili okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku v Leviciach. V dvoch kategóriách nás reprezentovali štyria žiaci s nasledovným umiestnením: Zoltán Raffay (2.ročník) - 1. miesto, Martin Kizek (1.ročník) - 4. miesto, Zoltán Lukács (3.ročník) - 6. miesto, Marek Hrabský (4.ročník) - 8.miesto. Zoltán Raffay postupuje do krajského kola súťaže.

Všetkým chlapcom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Skype-a-thon v Gymnáziu Šahy

• Naši študenti sa zúčastnili Skype maratónu dňa 28.11.2017. Pomohli sme študentom zo Šurian spríjemniť si deň hrou mystery skype. Ďakujeme za možnosť pánovi doktorovi Mgr. Martin Cápay, PhD..

• Hudobný koncert ANTIKRIMI

•

Poslednou aktivitou tohtoročného projektu prevencie kriminality "Zdieľaj" - bezpečne a zodpovedne bol hudobný koncert ANTIKRIMI. Každoročne sa koncertu zúčastňujú významní slovenskí interpreti. Tento rok nás v boji proti kriminalite podporil spevák skupiny Gladiátor Miko Hladký.

Hudobný koncert sprevádzali známe hity skupiny Gladiátor, elánovky v prevedení kapely Elán Forever a interpetácia študentskej kapely J4U.

Za možnosť realizácie projektu ďakujeme Ministerstvu vnútra SR a NItrianskemu samosprávnemu kraju, ktorí nás finančne podporili aj tento rok. Za odbornú pomoc ďakujeme OZ Preventista a Jaroslavovi Osterovi. Naše poďakovanie patrí aj Štefanovi Gregorovi - primátorovi mesta Šahy.

• Predmetové olympiády

• V novembri prebiehali na našej škole olympiády z anglického jazyka, nemeckého jazyka a zo slovenského jazyka. Všetci víťazi školských kôl postupujú na okresné a krajské kolá. Olympiáda v anglickom jazyku prebiehala v jednej kategórii 2C1 pre bilingválne štúdium:postupuje Zoltán Raffay.Olympiáda v nemeckom jazyku prebiehala v dvoch kategóriách - v kategórii 2A postupujú do okresného kola Zoltán Raffay a Martin Kizek, v kategórii 2B postupujú Zoltán Lukács a Marek Hrabský.Víťazkou školského kola v olympiáde zo slovenského jazyka v kategórii B je Natália Bakiová a v kategórii A Heba Ismail - obe žiačky postupujú do krajského kola.

• Navštívili sme Domov sociálnych služieb Dignitas v Šahách

• Dňa 19.12.2017 žiaci 4B triedy predviedli vianočný program v Domove sociálnych služieb Dignitas v Šahách. Program pozostával z básne, vianočných piesní a scénky, pričom zazneli tóny z gitary, flauty i keyboardu. Program sa seniorom páčil, poďakovali sa slovom, potleskom i malým pohostením.

• "ZDIEĽAJ" - bezpečne a zodpovedne na ZŠ Dudince

• V rámci projektu podporenom MV SR a NSK sme dňa 21.11.2017  pokračovali v rovesníckom vzdelávaní na Spojenej škole v Dudinciach. Naše vedomosti o bezpečnosti na internete sme odovzdali žiakom 7., 8. a 9. ročníka základnej školy. Veríme, že sme prispeli k uvedomeniu si zodpovednosti za vlastnú bezpečnosť a že sme žiakom základnej školy pomohli odhaliť nástrahy virtuálneho sveta. Ďakujeme mladým prevenstistom za ich aktivitu a prístup.

• "ZDIEĽAJ" - bezpečne a zodpovedne

• Rovesnícke vzdelávanie realizované mladými preventistami, ktoré je implementáciou projektu "Zdieľaj" - bezpečne a zodpovedne, podporeného Ministerstvom vnútra SR a Nitrianskym samosprávnym krajom, dnes pokračovalo na Základnej škole L. Balleka v Šahách. Žiakom ZŠ ďakujeme za prijatie a veríme, že sme im pomohli bezpečne sa zorientovať vo virtuálnom priestore.

• MLADÝ PREKLADATEĽ 2017

• Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do súťaže Mladý prekladateľ 2017 a overili si svoje jazykové zručnosti z anglického a nemeckého jazyka. 10.novembra 2017 sa zúčastnili slávnostného vyhodnotenia súťaže na UKF v Nitre a boli ocenení certifikátom.

• Obvodné kolo futsal

• Dnes sa chlapci nášho gymnázia zúčastnili na obvodnom kole turnaja  vo  futsale. Hráči podali vynikajúci výkon a skončili na 3. mieste. Gratulujeme!

• Obvodné kolo florbal

• Družstvo chlapcov sa zúčastnilo obvodného kola vo florbale v Leviciach. Chlapci podali vynikajúci výkon a v silnej konkurencii skončili na 3.mieste. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Plenárne zasadnutie ZRŠ

pozývame Vás na plenárne zasadnutie Združenia rodičov Gymnázia, Mládežnícka 22, Šahy, ktoré sa bude konať dňa 17.10.2017 o 15.30 hod. v audiovizuálnom centre školy. Po ukončení zasadnutia budú nasledovať triedne schôdzky ZRŠ.

Ing. Juraj Fritz, predseda ZRŠ