• V ríši čarovného Hontu

Dňa 2. 2. 2024 sa konala na Gymnáziu v Šahách netradičná hodina regionálnych dejín.

Mgr. Erik Koncz sa dlhodobo venuje téme územného a administratívneho vývoja Hontu od 10. storočia až po súčasnosť.

Vo svoje prednáške s názvom V ríši čarovného Hontu priblížil žiakom gymnázia zaujímavé udalosti a informácie o regióne, v ktorom žijeme.

• Preventisti aj v Šahách

Študenti nášho gymnázia prijali výzvu a zapojili sa do súťaže zverejnenej na webstránke Preventisti.sk.

Ide o súťaž, ktorá je zameraná hlavne na prevenciu voči kyberkriminalite. Študenti, menovite Agata Bolemantová, Tibor Pažický, Denis Kazi, Marek Löffler a Marián Konopka, dostali za úlohu vyhotoviť koncepciu - ako by seniorov v okolí, ale aj celoplošne na Slovensku, pripravili na nebezpečné nástrahy internetu. Ich koncepcia obsadila 2. miesto a zároveň dostali možnosť túto svoju víziu aj zrealizovať.

• Spolupráca pokračuje

Aj napriek nepriaznivým podmienkam na cestách v stredu 17.1.2024 si naši studenti splnili svoj sľub a vybrali sa navštíviť a podporiť Patriotov Levice. Náš obľúbený basketbalový tím úspešne zdolal v prestrelke Inter Bratislava. Ďakujeme za zážitok.

Fotky: Patroti Levice

• Deň otvorených dverí vyvolal záujem

Deň otvorených dverí sme organizovali pre záujemcov o štúdium dňa 12.12.2023. Do našej školy zavítali žiaci základných škôl a ich rodičia nielen zo Šiah, ale aj z okolitých miest a obcí. Účastníkom DOD sme predstavili náš školský vzdelávací program, medzinárodné projekty, ukázali sme im priestory školy, triedy a odborné učebne s modernými učebnými pomôckami, pochválili sme sa unikátnymi anglickými učebnicami a literatúrou. V chemickom laboratóriu sa predviedli naši žiaci svojimi prírodovednými zručnosťami. Tohtoročná účasť bola opäť bohatá. Ďakujeme za návštevu a už teraz sa tešíme na nových žiakov v školskom roku 2024/2025.

• Opäť pomáhame ...

Naša škola sa vďaka chápavým a empatickým žiakom aj tento rok zapojila do krásneho projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“ ktorého cieľom je potešiť na Vianoce našich seniorov v domovoch dôchodcov po celom Slovensku. Ďakujeme za túto dobrovoľnú a dobročinnú aktivitu všetkým, ktorí sa zapojili.

• Zenit v programovaní

Dňa 23.11.2023 sa Agata Bolemantová a Tibor Pažický, žiaci 4. ročníka, zúčastnili krajského kola Zenitu v programovaní. V kategórii A uspela Agata, skončila na 4.mieste a stala sa úspešnou riešiteľkou. Tibor vybojoval pekný výsledok a skončil na 12.mieste. Gratulujeme Agate a Tiborovi k peknému úspechu! Na súťaž ich pripravil Dávid Petrezsél.

• Ipeľský pohár 2023

29.septembra 2023 sme oživili tradíciu Ipeľského pohára.

49. ročník medzinárodného športového podujatia Ipeľský pohár 2023 sa už tradične konal na našom gymnáziu. Športovej súťaže vo volejbale sa napokon zúčastnili štyri športové tímy, súťaže vo futbale sa zúčastnilo šesť družstiev.

Vo volejbale sme získali fantastické 2. miesto a najlepšou hráčkou volejbalového turnaja sa stala Júlia Zacharová z 2.B.

• 110.výročie založenia gymnázia v Šahách - oznam

Vážení absolventi, rodičia, učitelia, žiaci a priatelia školy,

4. septembra 2023 si budeme pripomínať 110. výročie založenia gymnázia v Šahách.

Ako hrdí pokračovatelia tejto tradície máme záujem si dôstojne uctiť toto jubileum.

Celý školský rok 2023/2024 sa bude niesť v znamení spomienok, rozhovorov, stretnutí s ľuďmi, ktorí sú alebo boli s naším gymnáziom spätí. Radi by sme zorganizovali slávnostnú akadémiu a sprievodné podujatia vo forme besied, výstav, stretnutí.

• CELOSLOVENSKÉ KOLO BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY

Celoslovenského kola Biologickej olympiády sa v školskom roku 2022/2023 zúčastnila žiačka 2.B triedy Valéria Srníková. Jej projekt o výskume morčiat, zaradený do projektovej časti katergórie B, bol celoštátnou komisou súťaže hodnotený veľmi pozitívne a Valéria Srníková sa stala úspešnou riešiteľkou celoslovenského kola Biologickej olympiády. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Poďakovanie patrí aj Mgr. Dávidovi Petrezsélovi za prípravu a odbornú pomoc.

• Spark - úspešná študentská akciová spoločnosť

Študentská akciová spoločnosť Spark, ktorú založili začiatkom šk. roka študenti 4.B vyrábala a predávala voňavé sviečky na rôzne príležitosti. Počas celého roka študenti získavali praktické skúsenosti v reálnom podnikaní, so svojími výrobkami sa zúčastnili vianočných a remeselníckych trhov. Úspešne zhodnotili vklad svojich akcionárov a v máji uzavreli svoju činnosť likvidačným valným zhromaždením. Časť zisku, 60 €, darovali útulku zvierat v Leviciach: Šťastný domov. Úprimne ďakujeme.

• NORWAY STUDY TOUR - OSLO

Projekt s názvom Chrániš vodu, chrániš život v rámci Programu SK-Klima, ktorý sme zrealizovali z grantu Nórskeho finančného mechanizmu, s podporou štátneho rozpočtu SR a spolufinancovania NSK, prezentovali naši žiaci počas študijného pobytu Norway Study Tour v nórskom meste Oslo v dňoch 22. - 24.5.2023.

• NSK
      • Gymnázium F. Palackého Valašské Meziříčí