• POPIS A CIELE PROJEKTU

• NÁZOV PROJEKTU:               Chrániš vodu, chrániš život

NÁZOV PROGRAMU:            „Zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy“ (SK-Klíma)

ZDROJE FINANCOVANIA:      Nórsky finačný mechanizmus 2014 - 2021

Štátny rozpočet SR

Nitriansky samosprávny kraj

VÝSTUPY PROJEKTU:

Zvýšená odolnosť voči zmene klímy a schopnosť reagovať na zmenu klímy v rámci cieľových území

VÝSLEDKY PROJEKTU:

Aktivity na zvyšovanie povedomia o zmierňovaní dopadov zmeny klímy a adaptácie na zmenu klímy realizované školami.

Projekt "Chrániš vodu, chrániš život"  získal grant z Nórska v sume  35 500 €. Projekt bol spolufinancovaný v sume 6265 € zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je zvýšiť povedomie žiakov, rodičov a širokej verejnosti o zmierňovaní dopadov zmeny klímy a adaptácie na zmenu klímy.

The benefits from a 35 500 € grant from Norway through the Norway Grants. The project has been co-financed from the State Budget of the Slovak Republic in the amount of 6265 €. The aim of the project is to raise the awareness of students, parents and the general public about mitigating the effects of climate change and adapting to climate change.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk.

Nórske granty predstavujú príspevok Nórska k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.

Nórsko prostredníctvom Nórskych grantov prispieva k znižovaniu ekonomických a spoločenských rozdielov a k posilňovaniu vzájomných vzťahov s prijímateľskými štátmi v strednej a východnej Európe a v Pobaltí.

Nórsko úzko spolupracuje s EÚ prostredníctvom Dohody o Európskom hospodárskom priestore (EHP). Spoločne s inými donormi poskytlo Nórsko postupne v rokoch 1994 až 2014 prostredníctvom grantových schém 3,3 miliardy EUR.

Nórske granty sú financované výlučne Nórskom a sú dostupné v krajinách, ktoré sa pripojili k EÚ po roku 2003. Na obdobie 2014 – 2021 dosahujú Nórske granty 1,25 miliardy EUR. Prioritami tohto obdobia sú:

• 1 Inovácie, výskum, vzdelávanie a konkurencieschopnosť
          • 2 Sociálna inklúzia, zamestnanosť mladých a odstraňovanie chudoby
          • 3 Životné prostredie, energia, zmena klímy a nízko uhlíkové hospodárstvo
          • 4 Kultúra, občianska spoločnosť, dobré spravovanie a základné práva
          • 5 Spravodlivosť a vnútorné záležitosti

Všetky projekty sú vo výške 15% spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.