• Úspechy v krajskom kole Biologickej olympiády

• Krajského kola Biologickej olympiády v Nitre sa zúčastnili aj žiaci nášho gymnázia. V kategórii B nás reprezentovali Valéria Srníková a Rita Bicskeyová, obidve žiaci II.B. Valéria Srníková sa so skúmaním svojim morčiat umiestnila na 2.mieste a postupuje do celoslovenského kola olympiády. Rita Bicskeyová sa zamerala na výskum afrického moru ošípaných a obsadila 3.miestoVeronika Štefaneková z III.B súťažila so svojím výskumom o bio-záhrade v kategórii A, kde obsadila 5. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou. Dievčatám a pánovi Mgr. Dávidovi Petrezsélovi patrí veľké poďakovanie.

• Veľký úspech našich študentov

• Súťažný tím z našej školy v zložení: Agata Bolemantová, Richard Cserman a Korina Hegedűsová sa zapojil do Európskej súťaže v štatistike 2022/2023, kde sa celkovo zaregistrovalo 332 súťažných tímov. V 1. etape národného kola sa náš tím umiestnil na 7. mieste a kvalifikoval sa do 2. etapy (postúpilo 50 tímov). Po 2. etape národného kola sa naši študenti v tvrdej konkurencii celkovo umiestnili na peknom 12. mieste so ziskom bodov 73,18 z celkového počtu 100 bodov. Srdečne im blahoželáme k dosiahnutému výsledku a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy. Študentov na súťaž pripravila  RNDr. A. Korcsoková.