• Úspešná činnosť študentskej akciovej spoločnosti

• Študentská akciová spoločnosť FUH, ktorú založili začiatkom šk. roka študenti 4.B vyrábala a predávala batikované tričká. Počas celého roka študenti získavali praktické skúsenosti v reálnom podnikaní . Úspešne zhodnotili vklad svojich akcionárov a v máji uzavreli svoju činnosť likvidačným valným zhromaždením. Časť zisku a nakoniec i dividendy akcionárov (po schválení na valnom zhromaždení) darovali na charitu Červenému krížu a študentke z Ukrajiny. Úprimne ďakujeme.

Celý projekt sa realizoval pod gestorstvom medzinárodnej organizácie Junior Achievement, od ktorej študenti v týchto dňoch dostali certifikát za úspešné realizovanie študentskej firmy v rámci programu Aplikovaná ekonómia. Srdečne blahoželáme.

• Štátna jazyková skúška z anglického jazyka

• Tohtoroční absolventi, naši piataci, sa dňa 2.júna 2022 zúčastnili všeobecnej štátnej jazykovej skúšky z anglického jazyka na úrovni C1-C2. Využili tak jedinečnú príležitosť rozšíriť si svoje možnosti.

Všeobecnú štátnu jazykovú skúšku z anglíckého jazyka na úrovni C1-C2 získali štyria žiaci, základnú štátnu jazykovú skúšku na úrovni B2 získali dvaja žiaci. Srdečne gratulujeme.

• Prijímacie skúšky - 2.kolo

• Riaditeľka Gymnázia, Mládežnícka 22, Šahy vyhlasuje 2.kolo prijímacích skúšok do 1.ročníka bilingválneho štúdia pre školský rok 2022/2023 v zmysle Kritérií prijímacieho konania do 1.ročníka bilingválneho štúdia pre školský rok 2022/2023.

Podrobnejšie informácie sú zverejnené v záložke O škole/PRIJÍMACIE SKÚŠKY.