• Základné informácie

Rada školy pri Gymnáziu, Mládežnícka 22,  Šahy

Rada školy pri Gymnáziu, Mládežnícka 22,  Šahy je ustanovená podľa § 24 zákona NR SR č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve. Je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy, záujmy pedagogických a ďalších zamestnancov školy a rodičov v oblasti školstva a vzdelávania. Plní aj funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov školy.

Rada školy je rozhodujúcim orgánom vo veci výberu a návrhu uchádzača na vymenovanie riaditeľa školy na základe výberového konania. Vyjadruje sa ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy:

• Uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy. Na základe výberového konania navrhuje kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa školy.

• Predkladá návrh na odvolanie riaditeľa školy.

• Vyjadruje sa k návrhu na zrušenie školy, jej spájanie alebo združovanie s inými školami.

• Vyjadruje sa k návrhu na počty prijímaných žiakov, na zavedenie študijných a učebných odborov, na úpravu v učebných plánoch, k návrhu rozpočtu školy, k správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy, ku koncepčným zámerom rozvoja školy.

Zloženie Rady školy pri Gymnáziu, Mládežnícka 22, Šahy ustanovenej dňa 6.10.2020

dvaja zvolení zástupcovia pedagogických zamestnancov školy:

·         Mgr. Roman Hamaliar - predseda rady školy

·         Ing. Gábor Béres

jeden zvolený zástupca ostatných zamestnancov školy:

·         Ing. Gabriela Kissová

traja zvolení zástupcovia rodičov:

·         Ing. Eva  Kútniková

·         Agáta Bolemantová

·        Eduard Burza

štyria delegovaní zástupcovia zriaďovateľa:

·        Ing. Július Antalfi