• Občianske združenie Alma Mater Šahy

• Občianske združenie Alma Mater založili učitelia a rodičia študentov Gymnázia Šahy na podporu študentskej činnosti. Bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky dňa 3.7.2003 pod číslom: VVS/1-900/90-22004:

Sídlo združenia: Mládežnícka 22, 936 01 Šahy
          IČO: 378 564 72
          Číslo účtu: SK43 7500 0000 0040 3028 8744

Združenie svojou činnosťou plní nasledujúce ciele:

·         podpora rozvoja vzdelávania študentov Gymnázia v Šahách, pomoc pri skvalitňovaní výchovno-vzdelávacieho procesu;
          ·         podpora rozvoja zručností a schopností žiakov pri práci s informačnými technológiami a v komunikácii v cudzom jazyku;
          ·         pomoc pri budovaní materiálno-technickej základne školy;
          ·         podpora rozvoja národných tradícií na škole;
          ·         podpora medzinárodnej komunikácie a vzťahov mladej generácie.

OZ Alma Mater rozvíja svoju činnosť hlavne finančnou podporou žiakov Gymnázia Šahy, prispieva na ich školské i mimoškolské aktivity v zmysle cieľov OZ. Finančné prostriedky získava z členských príspevkov, darov a odvodov 2% (3%) dane pre naše OZ.

Ak sú Vám ciele OZ Alma Mater blízke, podporte nás zaslaním 2% (3%) Vašej dane alebo finančným darom pre naše združenie. Na našich stránkach, prípadne sledovaním činnosti žiakov a učiteľov na Gymnáziu v Šahách sa môžete presvedčiť, že Váš príspevok bude využitý maximálne efektívne a prospešne.

Finančný príspevok môžete zaslať na: číslo účtu: SK43 7500 0000 0040 3028 8744

2% (3%) dane nám môžete poukázať:

• na tlačive Daňového priznania pre organizáciu (ak podávate daňové priznanie sami):

Názov:

Občianske združenie  ALMA MATER Šahy
          Sídlo: Mládežnícka 22, 936 01 Šahy
          Právna forma: Občianske združenie
          IČO: 378 564 72

• ak ste zamestnanec a daňové priznanie za Vás podáva zamestnávateľ:  vyplnením tlačiva na poukázanie 2 % dane na editovateľnom  dokumente VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane a jeho odovzdaním na Daňovom úrade do 30. apríla 2024.
          • Prílohou vyhlásenia je aj potvrdenie od zamestnávateľaže daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola zaplatená.
          • ak ste v roku 2023 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2023 dobrovoľnícky pracovali (príjemca) alebo od organizácie, ktorá Vás na dobrovoľnícku prácu vyslala (vysielacia organizácia),  môžete nám poukázať 3% dane. Vzory takýchto potvrdení si tiež môžete stiahnuť.

V mene našich žiakov Vám ďakujeme.