• Odpad

téma ODPAD

bola v programe Zelená škola našou prioritou pre certifikačné obdobie 2011-2013

Samozrejme, že sa aj v súčasnosti snažíme odpad hlavne minimalizovať, a ak sa nedarí, tak ho aspoň triedime.

Ak budeme správne triediť odpad, umožníme tak jeho ďalšie spracovanie a z odpadu znova vznikne výrobok, ktorý môžeme opäť použiť. Ušetríme tak prírodné zdroje a ochránime životné prostredie pre nás i pre ďalšie pokolenia. zdroj

TU sa dozviete, čo a ako separovať v našej škole.

TU si môžete prečítať, ako sa nakladá z odpadom v našom meste.

Pri triedení odpadu na našej škole o.i. vychádzame aj z platného VZN mesta Šahy.

Na území Mesta ukladajú držitelia odpadu ZKO (zložky komunálneho odpadu) do zberových nádob,

farebne rozlíšených alebo označených  nápisom  nasledovne:

papier - farba modrá

plasty - farba žltá

VVKM – farba biela

sklo - ­farba zelená

kovové a nekovové obaly - farba šedá

Na väčšine obalových materiálov sú o.i. uvedené zvyčajne aj značky, ktoré vám môžu pomôcť pri separovaní.

papier                                plast                                     sklo                                      VVKM ("tetrapaky")