• Kolégium

• Pravdivá rozprávka o našej Zelenej škole

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna kráľovná lesa, ktorej už vadilo neustále nariekanie prírody. Tak sa rozhodla, že založí spoločenstvo škriatkov, s ktorými to dá do poriadku. Najskôr ale musí nájsť vhodnú školu, v ktorej nájde takýchto škriatkov.

Učarovalo jej gymnázium na Mládežníckej ulici v Šahách s veľkým potenciálom zachrániť Zem. Tak v ňom začala panovať. Keďže škriatkovia v nej boli usilovní ako včeličky, na škole sa jej hneď podarilo založiť kolégium Zelenej školy, ktorého cieľom je tímová práca na záchrane Zeme – organizuje a riadi environmentálne aktivity na škole.

Začalo to šetrením vody a kontrolou vodovodných kohútikov (environmentálny audit školy), čomu bola vďačná celá škola. Keďže škriatkovia boli veľmi aktívni, vytvorili si v triedach odpadové krabice na triedenie odpadu. Keď bolo pekné počasie, rozhodli sa vyčistiť okolie školy od odpadkov.

A takto škriatkovia pracovali, zlepšovali a informovali o tom, ako je možné žiť šetrnejšie k prírode...

Aby sa o nich dozvedeli aj iní škriatkovia a obyvatelia kráľovstva, zorganizovali Deň Zelenej školy.

Všetkých záujemcov oboznámili s druhotným využitím odpadu.

Tí kreatívnejší škriatkovia strávili svoj voľný čas maľovaním dverí na učebniach.

Najnovšou výzvou je pre nich  vybudovanie školskej záhrady, ktorá bude učiť – v ktorej sa budú učiť.

Škriatkovia sa stretávajú pravidelne a stále dostávajú nové výzvy a ciele, ktoré im kráľovná navrhne. Je s nimi veľmi spokojná.

2012-2014